5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Çöz

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Test Çöz testini buradan online çözeceksiniz. testcoz.hangisoru.com’da, tüm sınıflara ait testleri, deneme sınavlarını online bulabilir üyeliksiz, indirmeden çözmeye başlayabilirsiniz..5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Testi Çöz indirmeden çöz. 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları  indirmesiz çöz. Güncel testleri en kaliteli şekilde hangisoru.com’da bulabilirsiniz. 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Çöz testi online çöz.

Sınav/deneme/test sonunda soruların doğru yanıtlarını, ‘bazı testlerde’ çözümlerini de bulabilirsiniz. Sınav sorularıyla fikir, öneri, bildirimlerinizi yorumlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Başarılar..

Yazılı Soruları Test Çöz
 • 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları testinde 11 soru sorulmuştur.
 • Bu sınav için sizlere tanımlanan süre 22 dakika
 • Sınav sonunda soruların cevaplarını, doğru ve yanlışlarınızı sınav için paylaşma butonlarını görebileceksiniz..
 • 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri ve Yazılım 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Çöz isimli sınavımızda çözemediğiniz ve cevabı anlamadığınız soru var mı? Yorum atarak hemen sorabilir, sorularınızın çözümleri hakkında yardım alabilirsiniz.
 • 5. Sınıf BTY 1.Dönem 1.Yazılı Soruları Çöz başlıklı sınavla ilgili öneri/fikir/eleştiri/şikayetlerinizi yorum atarak bizlere en kısa zamanda ulaştırabilirsiniz.
 • HangiSoru.com olarak başarılar dileriz…

5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları kategorisinde bulunmaktadır. Daha fazla benzeri testi bu kategoriden online, üyeliksiz çözebilirsiniz…

Tebrikler - 5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1.Dönem 1.Yazılı Soruları adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
 1.  Gözümüz mobil bir cihaza (telefon, tablet gibi) bakarken ______________________ ve _______________________ oldukça tehlikelidir. Boş bırakılan yerlere aşağıdaki seçeneklerden hangisinde ifadeler gelmelidir?
A
  saklanmak - uyumak
B
  yürümek - bisiklet sürmek
C
  düşünmek - oturmak
D
  konuşmak - bisiklet sürmek
Soru 2
 • 2. İnternet  ortamında tanımadığınız kişilerle kesinlikle ___________, iletişim kurmayın.
 • Üstteki cümlede boş bırakılan yere aşağıdaki ifadelerden hangisi gelmelidir?
A
gülmeyin
B
nefes almayın
C
sohbet etmeyin
D
düşünmeyin
Soru 3
3.  İnternet  ortamında, sohbetlerde sizi rahatsız eden görüntü, ses ve yazılar yer alırsa hemen bulunduğunuz internet  ortamından çıkın ve _________________ haber verin.
 • Üstteki cümlede boş bırakılan yere aşağıdaki ifadelerden hangisi gelmelidir?
A
küçük kardeşinize
B
sokakta yürüyen birine
C
kendi kendinize
D
aile büyüklerinize
Soru 4
İnternet kafelere kanunlar gereği ______ yaşın altındaki çocukların girmesi yasaktır. Üstteki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?
A
10
B
12
C
14
D
15
Soru 5
Gündelik yaşantımızda insanların toplu olarak zaman geçirdiği kafeteryaya, sokağa, caddeye, okula, alışveriş merkezine, belediye otobüsüne benzetmek mümkündür. Böyle ortamlarda ne tür toplumsal kurallar geçerliyse, buralarda da benzerlerinin geçerli olmasını beklenir. Dolayısıyla bir kişinin yüzüne doğrudan söylenemeyecek olanı buradan söylemek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Burası sanal  gibi görünse de yaşadığımız zaman diliminde oldukça gerçektirler ve internet ortamda yapılan uygunsuz davranışların da gerçek yaptırımları bulunmaktadır.
 • Yukarıdaki paragraf aşağıdakilerden hangisini anlatmaktadır?
A
Sosyal Ağlar
B
Dükkânlar
C
Otobüs durakları
D
Spor salonları
Soru 6
Sosyal paylaşım sitelerinde kayıt esnasında ve sonrasında tüm _____________________ paylaşmayınız. Profilinize ait gizlilik ayarlarını gözden geçiriniz ve herkesin ________________________ görmesini engelleyiniz.
 • Boş bırakılan yerlere yazılması gereken tek bir sözcük aşağıdakilerden hangisidir?
A
kitaplarınızı
B
ödevlerinizi
C
kişisel bilgilerinizi
D
oyuncaklarınızı
Soru 7
Kişilerin yüzüne söyleyemediklerinizi ________________ da söylemeyin.
 • Siber zorbalıkla ilgili olarak yazılan yukarıdaki ifadede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
İnternette
B
Markette
C
Metroda
D
Arabada
Soru 8
İnterneti bilgi kaynağı olarak kullanırken şüpheci olmak, sorgulamak ve bilgileri kontrol etmek gerekmekte ve aynı zamanda internetten ulaşılan bilgilerin genel anlamda üç özelliğine bakılması gerekiyor. Bu üç özellik aşağıdaki seçeneklerden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
A
Hızlı - Ayrıntılı - Güvenilir
B
Ayrıntılı - Güvenilir - Güncel
C
Güvenilir - Güncel - Seviyeye uygun
D
Güvenilir - Güncel - Hızlı
Soru 9
 • Plüton, 1930'da keşfedildikten 2006'ya kadar, Güneş Sistemi'nin dokuzuncu gezegeni olarak değerlendirilmiştir. 2006'da kendisinden %27 daha büyük Eris isimli uzay cismi keşfedilince Plüton gezegen sınıfından çıkarılmıştır. Yani 8 yıl öncesine kadar gezegen olarak derslerde öğretilen Plüton 2006'dan bu yana yalnızca bir uzay cismidir.
Yukarıdaki örnek olaya göre internette ulaşılan bilgilerin hangi özelliğe sahip olması beklenir?
A
Güncel
B
Acil
C
Dopdolu
D
Hızlı
Soru 10
Vikipedi internet sitesi kendi deyimiyle özür ansiklopedidir. Ancak vikipedi içinde yer alan bilgilere %100 güvenmek doğru değildir. Vikipedi'ye tamamen güvenememem nedeni aşağıdaki seçeneklerin hangisinde yazılmıştır?
A
Yabancı bir site olduğu için
B
Herkes katkı yapabildiği için
C
Çok yazı olduğu için
D
Yazı rengi siyah olduğu için
Soru 11
"Fatih Sultan Mehmed İstanbul'u fethettiğinde kaç yaşındaydı?" sorusunu internetteki çeşitli arama motorlarında araştırdığımızda karşımızda farklı farklı yaşlar çıkmakta. Ancak Fatih'in gerçek fetih yaşının 21 olduğunu öğrenmek için bulunan kaynakların dikkatlice okunması yeterlidir.
 • Bu araştırmanın sonucunu doğrulamak için yukarıdaki yazıda da biraz bahsedilen araştırma ilkelerinden hangisi kullanılmalıdır?
A
Pencerelerin simge durumuna küçültülmesi
B
Kopyala-yapıştır yapma
C
En az üç kaynaktan bilgiyi doğrulama
D
Arkadaşını telefonla arama
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
11 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
11Son
Geri dön

“5. Sınıf Bilişim Teknolojileri 1. Dönem 1. Yazılı Soruları Çöz” üzerine 2 yorum

Yorum yapın