9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz

9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz testini buradan online çözeceksiniz. testcoz.hangisoru.com’da, tüm sınıflara ait testleri, deneme sınavlarını online bulabilir üyeliksiz, indirmeden çözmeye başlayabilirsiniz.. 9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz indirmeden çöz. 9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz indirmesiz çöz. Güncel testleri en kaliteli şekilde hangisoru.com’da bulabilirsiniz. 9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz testi online çöz.

Sınav/deneme/test sonunda soruların doğru yanıtlarını, ‘bazı testlerde’ çözümlerini de bulabilirsiniz. Sınav sorularıyla fikir, öneri, bildirimlerinizi yorumlar aracılığı ile yapabilirsiniz. Başarılar..

 • 9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz testinde 20 soru sorulmuştur.
 • Bu sınav için sizlere tanımlanan süre 30 dakika
 • Sınav sonunda soruların cevaplarını, doğru ve yanlışlarınızı sınav için paylaşma butonlarını görebileceksiniz..

9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz 9. Sınıf Matematik Testleri kategorisinde bulunmaktadır. Daha fazla benzeri testi bu kategoriden online, üyeliksiz çözebilirsiniz…

Teste Başla

12 Responses to "9. Sınıf Matematik Mantık Testi Çöz"

  1. Merhaba, sorunun cevabına dikkatli bir şekilde baktığınızda doğru cevap olarak farklı bir şık belirlediğimizi görebilirsiniz. Aklınıza takılan nokta olursa yorum atarak tekrar sorunuz, açıklama gelecektir.

   Reply
  2. 4 te şu oluyor; q^(q’^p’) olarak çevriliyor çünkü değilini alıyozya parantezin içine dağıtınca da böyle oluyor hepsi ve bağlacı olduğundan parantezi kaldırıyoruz. q ve q’=0 yapar . sonra yerine koyduğumuzda 0^p’ oluyor. bunu sonucu da 0 dır yani çelişkidir.nedeni ise ve bağlacında sadece 1 ve 1 olursa sonuç 1 olur 0 gördüğün zaman yanındakine bakmasan da olur sonuç her zaman 0 dır yani biz buna çelişki diyoruz

   Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.