Bu yazıyı paylaşın

7 YORUM - "8.Sınıf LGS Türkçe Deneme Sınavı 13"

 1. blank
  ~LİLY REİNHART~ · Edit

  Bir şey soracağım TÜRKÇE DENEME-13, SORU 12’de C şıkkının yanlış olma sebebi ”… Dünya Tiyatro günü …” derken ”günü” kelimesini büyük yazmamasından mı kaynaklı?

  Yine TÜRKÇE DENEME-13 SORU 13’de şıklar hatalı değil mi? Çünkü benim bulduğum Ana Fikir ”Abur Cuburların beyin üzerindeki etkisi”

  Bir de sorular bir tık daha zorlaştırılırsa Yeni LGS Modeline daha uygun olur çünkü örnek sorular bunlara kıyasla biraz daha zorlayıcı ve gerek Türkçe olsun gerek Matematik olsun gerekse Fen,sorularınız basit.

  Yeni Nesil sorular ise mantığa dayalı ve az da olsa üstünde düşünülecek şekilde hazırlanmalı ama bu sorular (belki de sadece bana göre) pek mantık gerektirmeyen daha çok ezbere dayalı,işlemli ve çok da zaman almayan daha çok TEOG mantığı sorular

  Bunu 2020 8.Sınıf LGS Adayı olan bir öğrenci olarak söylüyorum. Benim çözdüğüm sorular, Yeni LGS Modeline uygun olarak çıkan Örnek Sorular ve yine Yeni LGS Modeline uygun olarak yeniden hazırlanarak piyasaya sürülen ve özellikle seçilen,sevilen,istenen testler,yayınlar bu sorulara göre daha kaliteli. Eğer test kitabımızın bittiği zaman Sokağa Çıkma Yasağı’nın olduğu vakte denk gelirse internetten çözmemiz gerekecek.

  Sorularıma geri bildirim ile cevap verirseniz ve görüşlerimi dikkate alarak soruları zorlaştırırsanız memnun olurum. 🙂

  Cevap ver!
  1. blank

   Merhaba, 12. soruda c şıkkının yanlış olma sebebinden ziyade yazım yanlışlarını soruyorsanız: Dünya Tiyatro Günü ve Orhan Gazi Kültür Merkezi’nde kutlandı demesi gerekmektedir.
   13. soruda herhangi bir sıkıntı görülmemiştir. Verilen metne göre en uygun şık verilen cevaptır. Sizin bulduğunuz ana fikri de doğru olabilir ama şıklarda yok, siz şıklar içinde verilen en iyi ana fikri bulacaksınız.
   Deneme sınavlarımızı 2020 LGS’ye uygun olarak hazırlamaya çalışıyoruz, deneme sınavlarını eklemeye devam edeceğiz. Göz atıp değerli yorumlarınızı yapmaya devam ederseniz biz de deneme sınavlarının durumları hakkında daha net bilgi sahibi oluruz. Değerli yorumunuz için teşekkür eder, başarılar dileriz. HangiSoru.com

   Cevap ver!
   1. blank
    ~LİLY REİNHART~ · Edit

    Ben de sizin geri bildiriminiz için teşekkür ederim. Bir de 13. soruyu anlattığınız için fakat ben hala cevap şıkkının yanlış olduğunu ve asıl ana fikrin şıklarda bulunmadığını düşünüyorum.

    Yorum yapmaya elbette devam edeceğim çünkü bana yardımı dokunan bir sitesiniz. 1. Dönem genellikle sizden soru çözüyordum ve matematik netlerim 8-9’dan 19-20’ye yükseldi. Test çözmekten nefret ettiğim için genelde çözmüyordum ama siz beni test sorularına alıştırdınız.
    Benim (belki farkında olmadan) kendimi geliştirmemi sağladınız 🙂

    Gelişmeniz Umuduyla ^-^

    Cevap ver!

TEPKİ VER - Yorum YAP.