8. Sınıf Cümlenin Ögeleri Testi Çöz (Özne, Yüklem, Nesne)

Cümlenin ögeleri testi

8. Sınıf Cümlenin ögeleri testini çözeceksiniz. 8. Sınıf cümlenin ögeleri LGS ve okul yazılı sınavlarına yardımcı olması amacıyla güncel sorulardan derlenerek sizlere sunulmuştur.

Cümlenin ögeleriyle ilgili sorular çöz, LGS hazırlık Cümlenin ögeleri soruları çöz. 8. sınıf cümlenin ögeleriyle ilgili online test çöz.

Cümlenin ögeleri testi ile bazı bilgiler:

Aşağıdaki testte CÜMLENİN ÖĞELERİ konusunun Özne, Yüklem, Nesne ögeleriyle ilgili sorulara ağırlık verilmiştir. Diğer ögelerin ağırlık verildiği testler de sitemizde bulunmaktadır.

Cümlenin ögeleri testinde 25 soru soruldu.

25 soruya karşılık 40 dakika verildi.

Sınavı bitirdikten sonra, cümlenin ögeleri testi ve cevaplarını tekrar göreceksiniz. Bu sayfada doğrularınızı, yanlışlarınızı, başarı yüzdenizi görebilirsiniz.

KONU: Özne, Yüklem, Nesne
Başla
Tebrikler - CÜMLENİN ÖĞELERİ Testi(Özne, Yüklem, Nesne ) adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
2122232425
Son
Geri dön

Share This Post

3 YORUM - "8. Sınıf Cümlenin Ögeleri Testi Çöz (Özne, Yüklem, Nesne)"

    1. blank

      Merhaba, O yazarın bilinçli bir okur kitlesi vardı. Cümlesini incelediğinizde o yazarın bilinçli bir okur kitlesi tamlamadır. o yazarın > tamyalan bilinçli bir okur kitlesi >> tamlanandır. Tamlamalar ayrılamaz ve bir ögeyi karşılarlar. Aynı zamanda cümlede tamlayan sıfat tamlaması, tamlanan içinde ayrı sıfat tamlaması ve isim tamlaması bulunmaktadır.

      Reply

TEPKİ VER - Yorum YAP.