6. Sınıf Söz Sanatları Testi Çöz (Çözümlü-Resimli)

6. Sınıf Türkçe dersi konularından söz sanatları konusu için hazırladığımız sorulardan oluşan söz sanatları testini çözeceksiniz. Söz sanatları testini 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için de konular aynı olduğu için uygundur. 6. Sınıf söz sanatları sorularını çözdükten sonra cevap anahtarları sizlere gösterilecektir. Sınav sonunda başarı yüzdenizi, doğru yanlış sayınızı, sınavda alınan en yüksek notu görebileceksiniz.

Altta sizlere 6. sınıf Türkçe dersi için eklediğimiz ve tüm konularla ilgili testleri bulabileceğiniz bağlantıyı da belirttik. Aşağıda sizlere sunduğumuz bağlantı üzerinden 6. Sınıf Türkçe tüm ders konuları için hazırladığımız online test sayfası üzerinden onlarca 6. sınıf Türkçe testini çözebilir, cevaplarını görebilirsiniz.

  • Bu sınav benzetme, kişileştirme, konuşturma, abartma konularıyla ilgili hazırlanmış söz sanatları testidir.
  • Bu testte toplamda 15 soru bulunmaktadır. 15 soruya karşılık 20 dakika verilmiştir. Ayrıca bu sınav ÇÖZÜMLÜ bir sınavdır. Sınav sonunda cevaplarla birlikte soruların çözümlerini de görebileceksiniz.

6. Sınıf söz sanatları konu testini çözecek öğrencilerimize başarılar. Sına sonunda HangiSoru.com size bu sınavdan kaç aldığınızı söyleyecek. Bu puan üzerinden size sunulan önerilere uymanızı öneriyoruz.

Teste Başla

Bu yazıyı paylaşın

2 YORUM - "6. Sınıf Söz Sanatları Testi Çöz (Çözümlü-Resimli)"

TEPKİ VER - Yorum YAP.