6. Sınıf Söz Sanatları Testi Çöz (Çözümlü-Resimli)

6. Sınıf Türkçe dersi konularından söz sanatları konusu için hazırladığımız sorulardan oluşan söz sanatları testini çözeceksiniz. Söz sanatları testini 7. sınıf ve 8. sınıf öğrencileri için de konular aynı olduğu için uygundur. 6. Sınıf söz sanatları sorularını çözdükten sonra cevap anahtarları sizlere gösterilecektir. Sınav sonunda başarı yüzdenizi, doğru yanlış sayınızı, sınavda alınan en yüksek notu görebileceksiniz.

Altta sizlere 6. sınıf Türkçe dersi için eklediğimiz ve tüm konularla ilgili testleri bulabileceğiniz bağlantıyı da belirttik. Aşağıda sizlere sunduğumuz bağlantı üzerinden 6. Sınıf Türkçe tüm ders konuları için hazırladığımız online test sayfası üzerinden onlarca 6. sınıf Türkçe testini çözebilir, cevaplarını görebilirsiniz.

  • Bu sınav benzetme, kişileştirme, konuşturma, abartma konularıyla ilgili hazırlanmış söz sanatları testidir.
  • Bu testte toplamda 15 soru bulunmaktadır. 15 soruya karşılık 20 dakika verilmiştir. Ayrıca bu sınav ÇÖZÜMLÜ bir sınavdır. Sınav sonunda cevaplarla birlikte soruların çözümlerini de görebileceksiniz.

6. Sınıf söz sanatları konu testini çözecek öğrencilerimize başarılar. Sına sonunda HangiSoru.com size bu sınavdan kaç aldığınızı söyleyecek. Bu puan üzerinden size sunulan önerilere uymanızı öneriyoruz.

Söz Sanatları Testi ÇÖZ

Söz sanatları testini çözmeye başlamak için Başla butonuna basın.
Başla
Tebrikler - Söz Sanatları Testi ÇÖZ adlı sınavı başarıyla tamamladınız.
%%SCORE%% Doğru sayısı
%%TOTAL%% Soru sayısı
%%PERCENTAGE%% Doğru yüzdesi
%%WRONG_ANSWERS%% Yaptığınız yanlış sayısı
Sınav sonucunuz: %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

One Response to "6. Sınıf Söz Sanatları Testi Çöz (Çözümlü-Resimli)"

Post Comment